55 felett is van szexting a közösségi médiában?
Több időt töltenek már facebookozással, mint tévénézéssel - szeniorok online szokásait vizsgáltuk legfrissebb felmérésünkben
Több időt töltenek már facebookozással, mint tévénézéssel - szeniorok online szokásait vizsgáltuk legfrissebb felmérésünkben
2024. március 1-től év végéig láthatóak online, közterületen és tévében azok a reklámok, amik a BeSocial vezetésével valósultak meg.
Többször is megkerestetek már minket a kérdéssel, hogy lehet oldalra vagy ismerősre hivatkozni/tagelni a Facebookon? Megpróbáltuk összeszedni a lehetőségeket, akár személyes profilról, akár rajongói oldalról beszélünk…
A Facebook régóta engedélyezi, hogy az oldalakon bejegyzésekben is futtathassunk játékokat. Ez azonban nem azt jelenti, hogy mindent szabad! Nézzük meg példákon keresztül, mi engedélyezett és mi az, ami tilos:
A fiatalok szívesen titkolóznak a világhálón és csaknem minden második titkos profilt használ közülük. A közösségi platformok közül az Instagram a menő a 14-25 éves korosztálynál, de feljövőben van a TikTok. És akit ez a platform beszippant, az nagyobb eséllyel tölt naponta több mint 4 órát a neten, vagy tájékozódik a világ dolgairól inkább tiktokozás közben, mint hírportálokról, és jobban vágyik arra, hogy influenszer lehessen.
Mindannyian szeretjük a mozgó GIF képeket. Egyszerűen kezelhetők, és könnyen meg tudjuk velük mosolyogtatni a barátainkat. Mutatunk egy keresőt, amiben tonnányi ilyen képet találhatsz!
2017 ezelőtt még a videóhívás szóból mindenki a Skype-ra asszociált, mint a legjobb megoldás. Aztán a Skype bekerült a Microsoft szolgáltatásai közé és számos komoly vetélytársat is kapott, többek között a Facebooktól.
A legjobban féltett személyes adataink között ma már nem csak személyi igazolványszámunk vagy bankkártyánk PIN-kódja van, hanem különböző jelszavaink is. Például Facebook-fiókunkhoz, ahol nem csak privát beszélgetéseinket kell megóvni, hanem azokat az oldalakat is, melyekhez hozzáférésünk van.
Velünk sokszor előfordult már, hogy szerettük volna megkapni egy bejegyzés egyedi url-jét, amivel hivatkozhatunk arra az egyedi post-ra egy másik bejegyzésben. Nem tűnik egyértelműnek, de meglepően könnyű megkapni ezt a linket, lássuk hogyan:
Mindannyian hallottunk már sztorikat arról, hogy valaki kellemetlen helyzetbe került amiatt, hogy a Facebook posztját olyanok is látták, akiknek talán nem kellett volna.
Bár a Facebook egy csodálatos platform a barátokkal, ismerősökkel való kapcsolattartásra, előfordulhat, hogy olyasvalaki talál meg minket a hálón, akivel egyáltalán nem szándékozunk kapcsolatot tartani, sőt mi több, azt sem szeretnénk, ha bármilyen formában látná az adatlapunkat.
Szerencsére nagyon egyszerű módja van annak, ha nem szeretnénk, hogy az idegenek, ismerősök ne lássák, hogy mi miket kedvelünk a Facebookon.