Blog

Facebook – A kétlépcsős bejelentkezés

Facebook – A kétlépcsős bejelentkezés

Közzétéve: 2023. november 30.

A legjobban féltett személyes adataink között ma már nem csak személyi igazolványszámunk vagy bankkártyánk PIN-kódja van, hanem különböző jelszavaink is. 

Például Facebook-fiókunkhoz, ahol nem csak privát beszélgetéseinket kell megóvni, hanem azokat az oldalakat is, melyekhez hozzáférésünk van.

Egy Facebook-fiók feltörése ugyanis egy szinten együtt jár azoknak az oldalaknak is a feltörésével, melyekhez bármilyen szintű hozzáféréssel rendelkezünk. A következmények pedig marketing szempontból könnyen lehetnek akár katasztrofálisak is: egy-egy sértő poszt nyilvánossá tételétől kezdve akár más adminok törlésén át egészen az oldal törléséig.

De mit lehet tenni fiókunk és Facebook-oldalaink védelmében? A megoldás a kétlépcsős bejelentkezés.


photo


A kétlépcsős bejelentkezés lényege abban áll, hogy ha a megszokottól eltérő böngészőből vagy eszközről jelentkezünk be Facebook-oldalunkra, a szokásos jelszó mellett egy biztonsági kódra is szükségünk lesz a belépéshez – ezt a kódot megkaphatjuk a Facebook-alkalmazásán, de SMS-en keresztül is.

A kód egyrészt biztonságossá teszi fiókunk elérhetőségét, másrészt ha kapunk egy kódot, miközben ki sem jelentkeztünk Facebook-profilunkból, azonnal tudhatjuk, hogy valaki megszerezte jelszavunkat. Ebben az esetben pedig azt jobb is gyorsan megváltoztatni.


De hogy tudjuk beállítani?


A Facebook beállításainál menjünk a Beállításik és adatvédelmen belül az Adatvédelmi központba, majd az első pontba, a Saját magad és az információd védelmébe. Ezután a kétfaktoros hitelesítésre kattintva küln a Facebookra, külön az Instagramra meg lehet adni a belépés módját.

Amikor beállítod a kétfaktoros hitelesítést a Facebookon, a rendszer arra kér, hogy válassz egyet a három lehetséges biztonsági módszer közül:



Ha bekapcsoltad a kétfaktoros hitelesítést, 10 helyreállítási bejelentkező kódot kaphatsz olyan esetekre, amikor nem tudod használni a telefonodat. Itt olvashatsz bővebben arról, hogyan tudsz visszaállítási kódokat beállítani.

Egyéb hasznos információ, hogy ne kattints a Böngésző mentése lehetőségre, ha mások számára is hozzáférhető, nyilvános számítógépet (pl. könyvtári számítógépet) használsz éppen.

Ajánlott cikkek